Jazda na rowerze - doskonała forma aktywności

Pajączek korekcyjny - jak stosować aby był pozytywny efekt?

 

Problem garbienia się, wad lub niechlujnej postawy u dzieci to duży problem dla rodziców oraz wyzwanie dla fizjoterapeutów. Leczenie prawidłowej korekcji ciała powinna być prowadzona na kilku płaszczyznach. Warto się zastosować aby uniknąć skoliozy, odstających łopatek, bóli oraz napięć mięśniowych w rejonie kręgosłupa i kończyn. Do nich należy:   - systematyczne wizyty u fizjoterapeuty  - uczestnictwo w zajęciach korekcyjnych  - wykonywanie własnych ćwiczeń w domu  - pływanie  - pomoce ortopedyczne

Problem garbienia się, wad lub niechlujnej postawy u dzieci to duży problem dla rodziców oraz wyzwanie dla fizjoterapeutów. Leczenie prawidłowej korekcji ciała powinna być prowadzona na kilku płaszczyznach. Warto się zastosować aby uniknąć skoliozy, odstających łopatek, bóli oraz napięć mięśniowych w rejonie kręgosłupa i kończyn. Do nich należy: 

- systematyczne wizyty u fizjoterapeuty

- uczestnictwo w zajęciach korekcyjnych

- wykonywanie własnych ćwiczeń w domu

- pływanie

- pomoce ortopedyczne

W przypadku tego ostatniego przychodzi nam z pomocą "pajączek korekcyjny". Z moich obserwacji wynika że wiele osób nie potrafi korzystać z w/w w sposób prawidłowy. Producenci, sprzedawcy też nie informują osoby zainteresowane o zasadach których nie należy zapominać podczas użytkowania pajączka. Jak każda pomoc ortopedyczna - pajączek także jest tylko dodatkiem w całej terapii schorzenia. Nie wyprostuje za nas pleców, nie usunie garbienia jeśli sami mu w tym nie pomożemy. Jak pomóc? Dlatego napisałem wcześniej co i jak należy wprowadzić aby terapia korekcyjna miała sens.

 Zrozumienie zasad prawidłowej postawy, a następnie umiejętne zastosowanie pajączka z nabytą wiedzą, da lepsze efekty terapeutyczne dla Waszych dzieci. Poniższy filmik ma to za zadanie.